Mercedes-Benz SL63 AMG 2023

0
23

Mercedes-Benz AMG SL63 rv:2023

SL od Mercedes-Benz je jako most spojující minulost a současnost značky. Počátky tohoto modelu sahají až do roku 1954 a v průběhu desetiletí následovaly kultovní verze. Snad žádná nebyla pozoruhodnější než varianta nabízená po dvě desetiletí, mezi lety 1971 a 1989.

Časy se však mění a v posledních letech tento model, i když je stále výjimečný, zaznamenal, že jeho segment se na trhu stal méně populární. Muselo se něco udělat, aby se to vrátilo k životu, a to jsme mohli vidět na představení produktu sedmé generace.

Předně dobrá zpráva pro milovníky motorů V8: německý roadster ho stále nabízí. Dosáhnout toho znamenalo předat jej skupině Mercedes-AMG. Grand Tourer se stává čistě sportovním vozem.

Model také dostane poprvé ve své historii látkovou střechu (snížení hmotnosti o20,8 kg), dvě zadní sedadla a pohon všech kol (standard).

Po designové stránce se proporce kupé dost změnily. SL má stále dlouhou kapotu, malé víko kufru a krátké převisy na koncích. Jeho nárazník je v souladu se současným stylistickým jazykem Mercedes-Benz. Vzadu jsou světla integrována do zaoblenějšího podání a nechybí ani masivní vzduchový difuzor.

Model nesdílí jediný komponent s poslední generací SL nebo bez střechy verze GT, i když styl tohoto modelu posloužil jako inspirace.

Pokud jde o techniku, řidiči objeví na palubní desce digitální displej s 12,3palcovou obrazovkou. Středové konzole dominuje 11,9palcová dotyková obrazovka, která integruje multimediální systém MBUX (Mercedes-Benz User Experience). Zajímavé je, že obrazovku lze elektronicky naklonit od 12 do 32 stupňů, aby se snížily odlesky.

Zadní sedadla se na SL vrací, ale je to pro parádu. Bude užitečnější pro vhazování golfových bagů než cokoli jiného.

Při uvedení na trh budou nabízeny SL 55 a SL 63. Výkon prvního jmenovaného bude pocházet ze známého 4.0L twin-turbo V8. Ten poskytuje výkon 469 k mezi 5500 a 6500 otáčkami za minutu, stejně jako točivý moment 516 lb-ft mezi 2250 a 4500 otáčkami za minutu. Přejděte na SL 63 a najdete výkonnější verzi, která poskytuje výkon 577 koní a točivý moment 590 lb-ft. Oba modely dosahují zrychlení 0-100 km/h pod 4 sekundy.

Součástí bude 9stupňová automatická převodovka a výkonově laděný pohon všech kol 4Matic+. Tento systém je plně variabilní, což znamená, že neexistuje žádné pevné rozdělení točivého momentu mezi přední a zadní nápravu; napájení je přenášeno podle potřeby. Řiditelná zadní kola jsou standardem u obou modelů a SL 63 má zadní diferenciál s omezenou svorností.

AMG oznámilo, že hybridní systém – pravděpodobně ten, který debutoval u čtyřdveřového GT – bude k dispozici později.

2023 SL se očekává v prvních měsících příštího roku. Cena ještě nebyla oznámena.

Zanechat komentář

Please enter your comment!
Please enter your name here