Mercedes-Benz GT 63 SE AMG 2023

0
34

MERCEDES-AMG GT 63 S E PERFORMANCE COUPÉ4 rv:2023


Výkonný dvouramenný volant AMG
Standardní volant AMG Performance, krásný na pohled a příjemný na dotek, přináší přidanou hodnotu i do interiéru a vyniká nápadným designem s dvojitými paprsky a integrovanými tlačítky. Tři zaoblené dvojité paprsky kombinují pocit stability s lehkostí, zatímco kruhová tlačítka na volantu AMG přesvědčí brilantními displeji a perfektní logikou ovládání push-and-turn. Klávesy umožňují ovládat hlavní jízdní funkce a všechny cestovní programy, aniž byste museli sundat ruce z volantu. Nová je možnost volby úrovní obnovy hybridní trakce tlačítky na volantu.

V interiéru jsou čtyři možnosti. Exkluzivní barvy podtrhují sportovnější či elegantnější stránku nové vlajkové lodi, například kombinace kůže nappa Exclusive v titanově šedé perleťové / černé s kontrastním prošíváním ve žluté nebo klasičtější Exclusive nappa kůže lanýžová / černá ve verzi STYLE (s kosočtverci) . Pro kožené čalounění Exclusive STYLE napa je k dispozici také pět dalších barev: sienna hnědá, klasická červená, jachtařská modrá, intenzivní bílá a sněhově šedá. Přední i zadní sedadla jsou zcela jednobarevná, ve stejném odstínu jako čalounění, stejně jako loketní opěrky ve dveřích, kožené lemování koberečků a věnec volantu.

Hybridní pohon AMG Performance: spalovací motor vpředu, elektromotor vzadu
Na palubě AMG GT 63 S E PERFORMANCE je 4,0litrový twin-turbo V8 lemován trvale buzeným synchronním elektromotorem, vysokovýkonnou baterií vyvinutou v Affalterbachu a pohonem všech kol AMG 4MATIC + Performance s proměnným rozdělením točivého momentu. Kombinace 4,0litrového twin-turbo V8 a elektromotoru poskytuje celkový výkon 620 kW (843 k) a celkový maximální točivý moment přes 1 400 Nm.

Elektromotor o výkonu 150 kW (204 k) je uložen na zadní nápravě, kde je spolu s elektricky zapojenou dvoustupňovou převodovkou a elektronicky řízeným samosvorným diferenciálem integrován do kompaktní elektrické pohonné jednotky (EDU). Odborníci tuto hybridní konfiguraci nazývají „P3“. Lehká High Performance baterie je také umístěna v zádi, nad zadní nápravou. Tato kompaktní konfigurace má několik výhod.

70 kW trvalého výkonu a 150 kW špičkového výkonu
Vysoce výkonná baterie AMG GT 63 S E PERFORMANCE má kapacitu 6,1 kWh, trvalý výkon 70 kW a špičkový výkon 150 kW, který lze dodávat po dobu deseti sekund. Hmotnost pouhých 89 kilogramů umožňuje velmi vysokou hustotu výkonu 1,7 kW/kg. Pro srovnání, tradiční baterie bez přímého chlazení článků mají zhruba poloviční hodnotu. Nabíjení se provádí střídavým proudem v nabíjecí stanici, wallboxu nebo domácí zásuvce pomocí 3,7 kW instalované nabíječky baterií. Baterie je dimenzována tak, aby rychle dodávala a akumulovala energii a nezajišťovala maximální autonomii. Dojezd na elektřinu 12 kilometrů nicméně umožňuje užitečnou svobodu pohybu, například pro tichý a s nulovými emisemi z vašeho okolí na předměstí nebo na dálnici.

Zanechat komentář

Please enter your comment!
Please enter your name here