Mazda CX-9 2022

0
42

Mazda CX-9 rv:2022

Co je nového pro rok 2022? Nová výbava Touring Plus střední třídy se připojuje k řadě CX-9 pro rok 2022. Dodává se s veškerou výbavou z modelu Touring, ale přidává ventilovaná přední sedadla, elektrické nastavení sedadla řidiče, černě lakovaná 20palcová kola, černá obložení mřížky, hliníkové střešní ližiny a bezrámové zpětné zrcátko. Jinde v sestavě je nyní standardem pohon všech kol.

CX-9 stále používají přeplňovaný motor Skyactiv-G 2 500 ccm spojený se šestistupňovou automatickou převodovkou s manuálním a sportovním režimem. Tento motor má výkon 250 koní s točivým momentem 434 Nm a musí být používán s 93 oktanovým benzínem. Pokud běží na benzín 87 oktanů, tento čtyřválcový turbomotor produkuje pouze 227 koní a 420 Nm točivého momentu.

V segmentu, kde je výkon V-6 běžný, Mazda zariskovala tím, že nabídla přeplňovaný čtyřválcový motor jako jediné hnací ústrojí CX-9 v naději na úsporu paliva. Vytváří to výhodu oproti některým konkurentům, ale je to nepatrné. Motor zní odvážně a v našich testech zrychlení dokázal zrychlit naše testovací vozidlo Grand Touring z nuly na 100 km/h za 7,1 sekundy. 2021 CX-9 je jednoznačně rodinným tahačem nadšenců do řízení; překvapivě lehký na ovládání, často má pocit, jako byste řídili menší SUV. Odpružení je pevné, ale stále je dostatečně pružné při jízdě po nerovných úsecích silnice. Řízení, i když není tak komunikativní jako jiné Mazdy, stále dodává ráznost, která u jiných crossoverů chybí. Pevné odpružení a přesné řízení vrcholí vynikající kontrolou v zatáčkách.

Zanechat komentář

Please enter your comment!
Please enter your name here