Mazda CX-60 Homura 3,3 e-Skyactiv 2023

0
35

Mazda CX-60 Homura 3,3 e-Skyactiv 2023

Nový špičkový model se širokou škálou motorizací

Mazda se vrátila do popředí výroby velkých SUV a představila světu model CX-60. Tato novinka, kromě svého nového designu, přináší také inovativní technologie a širokou škálu motorizací. Model CX-60 nyní přebírá žezlo od oblíbené Mazdy 6 a stává se aktuální vlajkovou lodí této japonské značky.

Design a vzhled

S designem, který se odvážně odlišuje od ostatních modelů, si Mazda CX-60 získává pozornost. Přesto si zachovává charakteristické rysy, jako je velká maska a jednoduchý design, které jsou typické pro současné modely značky. Osobně vnímám podobnost s prémiovými vozy Lexus, zejména v extravagantní přední části, kde dominují atypické světlomety propojené s masivní maskou a dlouhá kapota.

Boční silueta vozu se elegantně sklání směrem k zádi, vytvářejíc dojem výšky díky jednoduchému designu bez ostrých linií. Zadní část vozu spojuje dynamiku, sportovnost a eleganci, čímž vytváří dojem kompletního designového balíčku.

Motorizace a výkon

Pod kapotou Mazdy CX-60 najdeme exotické motory, které s oblibou používají šest válců. Nabídka motorů zahrnuje přeplňovaný vznětový agregát e-Skyactiv D s objemem 3,3 litru a výkonem 187 kW (254 k). V budoucnu se přidá i zážehový 3,0litrový šestiválec e-Skyactiv X s nespecifikovaným výkonem.

Při našem testu jsme měli možnost vyzkoušet revoluční plug-in hybridní systém e-Skyactiv PHEV, který kombinuje 2,5litrový atmosférický čtyřválec (141 kW/192 k), elektromotor (129 kW/175 k) a 17,8 kWh baterii. Celkový výkon PHEVu dosahuje 241 kW (327 k) s točivým momentem 500 Nm a pohonem všech kol. Automatizovaná 6-stupňová převodovka vlastní výroby efektivně směřuje výkon.

Jízdní vlastnosti a závěr

Jízdní vlastnosti Mazdy CX-60 jsou tradičně skvělé. Sportovně naladěný podvozek poskytuje vysokou agilitu a přesné reakce na řidičovy pokyny. Při svižnější jízdě zůstává auto zábavné, sebejisté a dynamické, čímž potvrzuje svou prestižní pozici mezi SUV.

Infotainment a konektivita v interiéru CX-60 odráží novodobé trendy. Dotykový displej s špičkovým rozlišením, ovládání hlasem nebo multimediálním ovladačem přináší pohodlné a personalizovatelné prostředí. Nabídka konektivity zahrnuje DAB, Bluetooth, Apple CarPlay a Android Auto ve bezdrátové verzi.

Asistenční systémy, Head-Up Displej a mobilní aplikace MyMazda představují další vrstvu komfortu a bezpečnosti. Ocenit lze například systém sledování pozornosti řidiče a funkce autonomního topení/klimatizace.

Celkově lze říci, že Mazda CX-60 je skvělým SUV, které se umísťuje vedle německých konkurentů v tomto segmentu. Přestože nabízí vynikající výkony a technologie, je třeba zmínit, že prostor pro pasažéry vzadu není tak komfortní, jak by se očekávalo od takto rozměrného vozu.

Zanechat komentář

Please enter your comment!
Please enter your name here