Mazda CX-60 Crash test 2023

0
127

Zcela nová Mazda CX-60 získala od Euro NCAP ve své nejnovější sérii testů maximální pětihvězdičkové hodnocení se skóre 91 % a 88 % v kategoriích obsazenosti dětí a dospělých. Působivého 89% skóre bylo dosaženo také v oblasti ochrany zranitelných účastníků silničního provozu.

Mazda CX-60 dosáhla maximálního počtu bodů za provedení nárazového testu na 6 a 10letých dětech, a to jak za čelní, tak i boční náraz. V oblasti Child Occupancy získala také správná instalace dětských sedaček – CRS Installation Check – plný počet bodů, což vedlo k vynikajícímu kombinovanému skóre 91 %.

S plným počtem bodů v testech bočního nárazu a dobrou úrovní ochrany uznanou v testu pevné bariéry v plné šířce je také významné 88% skóre pro obsazenost dospělými. Jak při bočním nárazu na překážku, tak – v horším případě – při bočním nárazu na tyč byla ochrana všech kritických oblastí těla dobrá, což vedlo k maximálnímu skóre v této části hodnocení.

Zcela nová Mazda CX-60 dosáhla vynikajících 89 % v kategorii zranitelných účastníků silničního provozu. Přiměřený výkon autonomního nouzového brzdění (AEB) učinil výsledek jedním z nejvyšších ze všech testovaných vozidel od nejnovějších hodnocení Euro NCAP.

Zanechat komentář

Please enter your comment!
Please enter your name here