Mazda CX-60 2023

0
132

Mazda CX 60 PHEV rv:2023

Nová vlajková loď SUV Mazdy, CX-60, je nyní k dispozici na objednávku ve Spojeném království za ceny začínající těsně pod 44 000 £. Novinka, která v nabídce Mazdy sedí nad CX-5, je nabízena s 2,5litrovým plug-in hybridním pohonem o výkonu 323 k a možností výběru ze tří různých úrovní výbavy.

Plug-in hybridní systém kombinuje 2,5litrový čtyřválcový zážehový motor s elektromotorem o výkonu 134 k produkující inzerovaných 323 k, zatímco 17,8 kWh baterie umožňuje vozu urazit krátké cesty, aniž by zážehový motor jakkoli obtěžoval. Oficiálně řečeno, automobil vypouští pouhých 33 g oxidu uhličitého na kilometr, čímž jsou sazby daně z firemních vozů udržovány na minimu.

K plug-in hybridní variantě e-Skyactiv PHEV se v budoucnu připojí dva další konvenční řadové šestiválcové motory: 3,0litrový zážehový a 3,3litrový naftový, přičemž oba jsou vybaveny mild-hybridní technologií. Stejně jako plug-in hybrid budou oba dodávány s pohonem všech kol a osmistupňovou automatickou převodovkou, ale mohou být nabízeny i výhradně ve formě pohonu zadních kol.

Prozatím však základní CX-60 začíná na 43 950 £, což platí za výbavu Exclusive-Line, ale zákazníci si mohou specifikovat extra výbavu prostřednictvím výběru dalších paketů. Balíček Convenience Pack a balíček Driver Assistance Pack jsou nabízeny ve všech třech úrovních výbavy, ale balíček Comfort je exkluzivní pro výbavu Exclusive-Line.

To však není nabízeno u modelu Homura střední třídy, který začíná na 46 700 GBP a je dodáván s lištami podběhů kol v barvě karoserie a tmavým rámem mřížky, plus leskle černá vnější zpětná zrcátka a 20palcová černá litá kola. Uvnitř se Homura dodává s vyhřívanými předními a vnějšími zadními sedadly a navíc se systémem Mazda Driver Personalization System, který rozpozná řidiče pomocí rozpoznávání obličeje a podle toho upraví polohu sezení a zrcátka. Dokonce vyladí rádiovou stanici a klimatizaci tak, aby vyhovovala preferencím řidiče.

Ale na vrcholu nabídky je model Takumi za 48 050 liber, který má 20palcová obrobená litá kola a zrcátka v barvě karoserie, plus chromovaný rám mřížky a boční okenní rám a lesklou černou mřížku chladiče.

„Mazda CX-60 ohlašuje začátek nové kapitoly pro Mazdu, nejen že je naším prvním vozem s plug-in hybridním pohonným ústrojím, ale také nastavuje nové standardy kvality interiéru, designu a technologie.

„Nemůžu se dočkat, až ji naši zákazníci a prodejci zažijí CX-60 v tomto roce, s umístěním vysokonapěťové baterie ve středu vozu a co nejniže. Toto je PHEV s obzvláště nízkým středem. To v kombinaci se systémem trvalého pohonu všech kol, který zahrnuje hřídelový přenos točivého momentu mezi nápravami, dává vozu vynikající jízdní vlastnosti na stejné úrovni jako nejlepší řady v prémiovém segmentu.

Zanechat komentář

Please enter your comment!
Please enter your name here