Mazda CX-60 2023

0
48

Mazda CX-60 rv:2023

Pojďme se podívat, co je uvnitř nového 5místného SUV Mazda CX-60 2023, o něco většího modelu než CX-50 pro americký trh. Tady je to, co Mazda oficiálně napsala o interiéru CX60 v tiskové zprávě:

Elegantní design interiéru prémiové kvality, jedinečně zakořeněný v japonském dědictví, dále představuje myšlenky Kaichou – prvek narušení, který mísí různé materiály a textury, jako je javorové dřevo, kůže napa, jedinečně zpracované japonské textilie a chromové detaily a Musubu – umění vazby, které bylo inspirací pro speciálně detailní prošívání přístrojové desky.

Úprava obložení javorového dřeva odráží japonskou estetiku Hacho – asymetrické vyvážení nebo záměrné nerovnosti. Různorodé vzory a příze tkaných látek citlivě reagují na změny světla a japonská technika prošívání zvaná Kakenui vytváří švy „závěsného prošívání“ s mezerami mezi lemovacími látkami, které odhalují pohled na materiál pod nimi.

CX-60 se uvádí na trh pouze s jedním hnacím ústrojím, plug-in hybridním nastavením kombinující 2,5litrový řadový čtyřválec Mazda s elektromotorem o celkovém výkonu 322 k, neboli dostačující pro zrychlení z 0 na 100 km/h za 5,8 sekundy. Součástí paketu je také 8stupňový automat a systém pohonu všech kol, stejně jako 17,8 kilowatthodinová baterie, která by měla umožnit slušný elektrický dojezd.

Do portfolia pohonných jednotek budou nakonec přidány dva motory, oba budou mild-hybridní systémy. Jeden je 3,0litrový benzínový agregát a druhý 3,3litrový diesel. Mazda uvedla, že oba řadové motory byly navrženy tak, aby podporovaly pohon zadních nebo všech kol. Motory v platformě Mazdy s pohonem zadních kol mají podélné uložení. Platforma také těží z dvojitého lichoběžníkového zavěšení vpředu a víceprvkového uspořádání vzadu.

Zanechat komentář

Please enter your comment!
Please enter your name here