Mazda CX-5 2022

0
87

Mazda CX-5 rv:2022

Motory: Nafta a benzín

Nabídka: zážehové motory se zdvihovým objemem 2,0 a 2,5 litru s výkonem 121 kW/165 k a 143 kW/194 k a také vznětový motor o objemu 2,2 litru s výkonem 150 a 184 k. Mazda slibuje snížení spotřeby o několik desetin. To je možné mimo jiné díky postupné deaktivaci válce. V rozsahu částečného zatížení se vnější dva válce deaktivují, takže vnitřní dva vykonávají práci na plnou kapacitu.

Vstupem je čtyřválec o objemu 2,0 litru o výkonu 165 koní, který přenáší svůj výkon přes přední kola – nebo jako verze s pohonem všech kol na všechna čtyři kola. Při první zkušební jízdě s vozidlem s pohonem všech kol nám těsně unikla průměrná spotřeba podle WLTP 7,6 litru na 100 kilometrů. Šest rychlostních stupňů lze řadit perfektně, zážehový motor Skyactive se cítí pohodlně zejména při nízkých otáčkách motoru. Nahoře je hlasitý a nevytrhává žádné stromy navzdory 213 newtonmetrům točivého momentu. Podvozek Mazdy CX-5 pružiny sportovně napjatý, nabízí dostatečný komfort na špatných silnicích.

Silnější vstřikování s vyšším tlakem navíc rozprašuje palivo pro čistší a účinnější spalování. Selektivní deaktivace válců však funguje pouze v kombinaci s manuální převodovkou, automatická verze se bez ní musí obejít. S pohonem všech kol Mazda snížila ztráty třením, takže se snížila spotřeba a emise znečišťujících látek.

Zanechat komentář

Please enter your comment!
Please enter your name here