Maserati MC20 2022

0
24

Toto jsou nejdůležitější technické specifikace pro Maserati MC20:

  • K dispozici jako zážehový motor
  • Maximální výkon je 630 koní
  • Doba zrychlení nejrychlejší verze je 2,9 sekundy
  • K dispozici s pohonem zadních kol
  • Délka je 4 669 metrů
  • Objem kufru je 150 litrů

Maserati nás už nějakou dobu škádlí novým sportovním vozem mc20 s motorem uprostřed a my jsme konečně řídili tento roztomilý malý Cannoli a vyzkoušeli jeho nový 621 hp twin-turbo V-6. MC20 je nabízen jako dvoumístné kupé s minimalistickou kabinou orientovanou na řidiče; Kabriolet bude později přidán do produktové řady a nakonec se do výroby dostane také elektrický MC20.

Co je nového pro rok 2022?
MC20 je zcela nový model pro řadu Maserati a „MC“ v jeho názvu odkazuje na Maserati Corse – signál, že značka se brzy vrátí do závodních akcí s čistě závodní variantou vozu.
Maserati ještě neuvedlo na trh kabriolet ve stylu karoserie, ale téměř jistě bude mít velkou prémii nad kupé. Ušetřili bychom peníze a stále bychom řídili kupé. Většina nejžádanějších funkcí MC20 je standardem, ale doporučujeme pružinu volitelného zdvihu předního odpružení překonat rychlostní limity.

Motor, převodovka a výkon
Maserati využívá MC20 jako příležitost k uvedení zcela nového motoru V6 s dvojitým turbodmychadlem, který poskytuje výkon 630 koní. Nový motor, nazvaný Nettuno, používá jedinečný systém s dvojitým spalováním převzatý ze závodních vozů Formule 1 a je spojen s osmistupňovou automatickou převodovkou. Maserati tvrdí, že čas od nuly do 100 kilometrů za hodinu je méně než tři sekundy a maximální rychlost přes 200 mil za hodinu. Kromě benzínového modelu maserati říká, že na trh bude brzy uvedena plně elektrická varianta MC20 s pohonem všech kol, což znamená první vpád italské luxusní značky do elektrifikace. Společnost ještě nezveřejnila podrobnosti o baterii nebo elektromotorech, ale očekáváme, že se brzy dozvíme více o modelu EV. Po krátké zkušební jízdě benzínového MC20 jsme byli ohromeni odezvou škrticí klapky a lineárním přenosem výkonu hnacího ústrojí. Jak se dalo očekávat, MC20 je neuvěřitelně rychlý a ovládání je vhodné pro závodní vozy. Navzdory nadpozemskému výkonu MC20 je jeho zážitek z jízdy kultivovaný a s adaptivním odpružením v nejpohodlnějším režimu zachycuje nerovnosti dostatečně dobře, aby zvážil každodenní jízdu nebo výlet.

Zanechat komentář

Please enter your comment!
Please enter your name here