MAN TGX 2020

0
225

MAN TGX rv:2020

MAN New Truck Generation představuje největší investici výrobce nákladních vozidel za posledních 20 let. CM poskytuje přehled nejvýznamnějších vnějších a vnitřních změn vlajkové lodi TGX a také náš pohled na zážitek z jízdy.

Zatímco nová generace nákladních vozidel TGX si zachovává stejnou 20 let starou kostru kabiny, všechny panely karoserie byly přepracovány. Generální ředitel MAN Truck & Bus Joachim Drees připouští, že nový exteriér je spíše evoluční než revoluční. Zdůrazňuje, že bylo životně důležité, aby bylo možné nový nákladní vůz okamžitě identifikovat jako MAN, a dodává, že „je to každopádně nadčasový design“.

Zatímco tři výšky střechy kabiny se nezměnily, jejich názvy ne. Největší je GX (dříve XXL) s 2 070 mm stání, pak GM (dříve XLX) a nakonec GN (dříve XL). GX dostane novou střechu a již nemá příliš velké přední sklo ani střešní okna nad dveřmi.
MAN dělá velký kus práce na tom, že nákladní vozidlo je až o 8 % úspornější než jeho předchůdce, ale pouze asi 1 % z toho pochází z vylepšené aerodynamiky nové kabiny. Zbývajících 7 % je výsledkem vylepšené EfficientCruise a přechodu z Euro-6c na Euro-6d (který nastal v roce 2019).

Zanechat komentář

Please enter your comment!
Please enter your name here