Lexus RX 500h 2023

0
18

Lexus RX 500h rv:2023

Jaký typ vozidla je Lexus RX 2023? S čím se srovnává?

Přepracovaný Lexus RX pro rok 2023 je pětimístný crossover SUV, který se pohybuje na pomezí prémiové a luxusní třídy, podobně jako Acura MDX, Infiniti QX60 a Volvo XC60.

Je Lexus RX 2023 dobré SUV?

Se čtyřmi pohonnými jednotkami, včetně tří hybridních, a šesti úrovněmi výbavy se SUV střední velikosti snaží nalákat mladší demografické skupiny. Zůstává nejblíže středu, ale jeho atraktivní tvar, prostorný interiér a vynikající standardní vlastnosti z něj činí přesvědčivou hodnotu.

Co je nového pro Lexus RX 2023?

Lexus aktualizuje svůj nejprodávanější model o nový vzhled, nové pohonné jednotky a čistší vzhled interiéru. Pátá generace SUV jezdí na nové globální platformě, která je tužší a lehčí, a RX přichází se dvěma novými výbavami a také s novým výkonným hybridem a prvním plug-in hybridem. Již nebudou k dispozici možnosti V-6.

Lexus RX 500h F Sport Performance.
Výkonný hybrid využívá stejný 2,4litrový turbo-4 jako RX 350, ale je doplněn o motorgenerátor vpředu a zadní motor pohánějící zadní nápravu pro celkový systémový výkon 366 koní a točivý moment 406 lb-ft. Se zadním motorem dokáže nepřetržitý systém AWD rozdělit točivý moment z pohonu předních kol na poměr 40/60 při startu a dosáhnout rychlosti 100 km/h za 5,9 sekundy.

Režimy Eco, Normal, Sport a Custom mění odezvu plynu, takže v režimu Eco máte pocit, jako byste šlápli na houbu, a elektronické řízení, které je ve výchozím nastavení lehké. Režim Trail u modelů s pohonem všech kol využívá vektorování založené na brzdách k řízení prokluzu kol a distribuci točivého momentu na zadní kola.

RX 450h+ sdílí 18,1kwh baterii a plug-in hybridní pohonné ústrojí s menším NX450h+ a Toyotou RAV4 Prime. Má 2,5litrový inline-4 a dvoumotorový systém pohánějící přední kola a vyhrazený motor na zadní nápravě pro AWD. Krátkým jízdním dojmem je, že režim EV nebyl tak rychlý jako ostatní PHEV, ale mezi plynem a elektrickým pohonem je plynulý přechod, a je velmi tichý. V USA bude k dispozici později.

Je Lexus RX 4WD?

Všechny hybridní modely jsou standardně dodávány s AWD, ale s různými systémy. RX 350 se dodává s pohonem předních kol, k dispozici je však pohon všech kol. RX 350 F Sport Handling se dodává se standardním pohonem všech kol na vyžádání a také s adaptivními tlumiči na zcela nezávislém zavěšení s předními vzpěrami a víceprvkovou zadní nápravou.

RX 500h využívá nejnovější systém AWD této značky, který nepřetržitě zohledňuje rychlost kol, zrychlení a úhel natočení volantu, aby rozděloval točivý moment na přední a zadní nápravu. Na rozdíl od vektorování točivého momentu založeného na brzdách u 350h rozděluje systém Direct4 AWD dostupný výkon na 70/30 vpředu/vzadu na začátku zatáčky, ale poté na 20/80 při zatáčení. Nedokáže úplně shodit svou hmotnost 4 751 lb ani svou výšku, ale je mnohem sportovnější než kterýkoli RX před ním a čtyřstupňové řízení zadní nápravy znatelně pomáhá RX500h řezat zatáčky. To z něj dělá přesvědčivou alternativu k Acura MDX Type S a je sportovnější než jakýkoli crossover SUV od Infiniti, Lincolnu nebo Cadillacu.

Zanechat komentář

Please enter your comment!
Please enter your name here