Kia Stonic 1.0 blue GT line 2021

0
57

Kia Stonic 1.0 blue GT line rv:2021

Malé SUV Kia Stonic 2021 debutovalo v roce 2017 a k dnešnímu dni našlo v Evropě přibližně 150 000 kupujících. V současné době je čtvrtým nejoblíbenějším modelem korejské značky po vozidlech Ceed, Sportage a Picanto. Pro relativně „mladý“ crossover vykazuje Stonik velmi dobrý výkon, takže plánovaná modernizace byla zřejmě provedena podle krátkého programu. Kosmetické změny vzhledu, vylepšené asistenční systémy, aktualizovaný multimediální systém – to je to, čím se může model 2021 pochlubit. Hlavní vylepšení ovlivnila techniku, o které budeme podrobněji diskutovat níže.

Jednou z hlavních inovací je pokročilý telematický systém Phase II UVO Connect. Nabízí 8palcovou dotykovou obrazovku, technologii Bluetooth s možností připojení dvou zařízení současně a podporuje bezdrátovou integraci gadgetů prostřednictvím rozhraní Apple CarPlay a Android Auto. Nová aplikace Media Center má také pokročilé funkce pro příjem dat z webu. Řidič má přístup k informacím o dopravních zácpách, parkování a cenách pohonných hmot. Služba online navigačního směrování vám pomůže získat pokyny nejen na základě aktuální dopravní situace, ale také vzít v úvahu statistiky minulých let.

Technologie Kia Stonic 2021
Aktualizace přinesla modelu dvě ecoDynamic + mild hybridní instalace s lithium-iontovou baterií a 48voltovým startovacím generátorem MHSG připojeným ke klikovému hřídeli pomocí řemenového pohonu. Oba systémy jsou založeny na litrovém benzínovém přeplňovaném motoru Smartstream T-GDi. V prvním případě je výkon 100 koní, ve druhém 120 koní. (moment 200 Nm). Převodovka je 7stupňový DCT „robot“ nebo nejnovější manuální převodovka iMT, která neposkytuje mechanické spojení mezi pedálem a spojkou (ovládání je pomocí kabelu). Spolu s hybridním doplňkem dostaly verze Kia Stonic MHEV systém volby jízdních režimů se třemi programy: Eco, Sport a Normal.

Zanechat komentář

Please enter your comment!
Please enter your name here