Hyundai Elantra 2022

0
59

Hyundai Elantra rv:2022

Hyundai Elantra 2022 vyniká v provozu díky svému jedinečnému stylu, ale pod ostře zvrásněným plechem je prostorný a praktický kompaktní vůz. Jeho kabina je vyzdobena podobně futuristickým designem a nabízí se několik špičkových funkcí, zejména na špičkových výbavách, které pomáhají s faktorem wow. Základním motorem je poněkud ospalý čtyřválec o výkonu 147 k, který je spojen s plynule měnitelnou automatickou převodovkou (CVT), ale jak hybridní pohonná jednotka, tak čtyřka s přeplňováním 201 k jsou volitelné.

Interiér:

Kabina Elantry vypadá patřičně futuristicky, aby odpovídala jeho dramatickému exteriéru. Palubní deska a středová konzola obklopují řidiče, zatímco strana spolujezdce má minimalistický přístup. Jediný LED pás sleduje větrací otvor na palubní desce po celé šířce vozu od sloupku řízení k panelu dveří na straně spolujezdce. Velikost pro cestujících je velkorysý, zejména na zadních sedadlech, což Elantře pomáhá konkurovat prostornějším rivalům, jako jsou Sentra a Volkswagen Jetta. Při našem testování se Elantra vešlo do kufru šest příručních kufrů.

Motor, převodovka a výkon
Standardní nehybridní pohonnou jednotkou je čtyřválcový motor o výkonu 147 k s pohonem předních kol a CVT. Hybridní model využívá 1,6litrový čtyřválec spárovaný s elektromotorem o výkonu 139 koní. Řazení u hybridu zajišťuje šestistupňový automat. Ani jedna z těchto možností nenabízí vzrušující zrychlení, ale při naší testovací jízdě nehybridního modelu jsme zaznamenali dobré jízdní vlastnosti a dostatek síly pro běžné městské a dálniční jízdy. Nejzajímavější Elantra je výkonově orientovaná Elantra N, kterou recenzujeme samostatně, ale ti, kteří nemohou tak docela žaludeční cenu tohoto auta, by mohli zvážit krotší model N Line. Pohání jej přeplňovaný čtyřválec o objemu 1,6 litru a je spojen buď se šestistupňovým manuálem, nebo se sedmistupňovým dvouspojkovým automatem. Po krátké testovací jízdě jsme byli ohromeni svižnější akcelerací N Line a její obratnou ovladatelností, která zvyšuje atletiku bez kompromisů při příliš tuhé jízdě.

Zanechat komentář

Please enter your comment!
Please enter your name here