Honda ZRV 2023

0
904

Honda ZRV rv:2023

V březnu 2022 Honda oznámila, že v roce 2023 uvede v Evropě nové SUV segmentu C. Nyní, kdy se datum uvedení na trh blíží, japonská značka potvrdila jméno vozu a nabídla některé základní podrobnosti o jeho specifikacích.

Bude se jmenovat Honda ZR-V – a bude sedět mezi HR-V a CR-V v sestavě značky, čímž přidá další vůz do vášnivě sporné třídy rodinných SUV.

Honda se již zavázala, že všechny její běžné evropské vozy budou elektrifikovány do konce roku 2022 – a nové ZR-V nebude výjimkou. Pohánět ho bude chytrý dvoumotorový hybridní pohon e:HEV značky, jehož verze najdete také pod nejnovějším HR-V a jedenáctou generací Civicu.

Začátkem tohoto roku Honda zveřejnila několik ukázkových obrázků nového ZR-V – a náčrtky vypadají podezřele podobně jako verze nové generace HR-V pro americký trh, která má být uvedena na trh koncem tohoto roku.

Honda již potvrdila, že tento americký vůz bude založen na stejné platformě jako nejnovější Civic, což naznačuje, že bude poháněn 2,0litrovou verzí hybridního pohonu e:HEV společnosti. V Civicu systém vyvine 181 koní a točivý moment 258 lb/ft. Pro srovnání, menší 1,5litrový systém e:HEV evropského HR-V vyvine 129 koní a točivý moment 187 lb/ft.

Systém e:HEV společnosti Honda je u hybridních pohonných jednotek poměrně neobvyklý, protože zážehový motor není přímo spojen s koly. Místo toho motor funguje jako generátor a vyrábí elektřinu pro pohon motorů. Na palubě je také malá baterie, která umožňuje hnacímu ústrojí cestovat na krátké vzdálenosti pouze na elektrický pohon.

ZR-V také zvedne svůj interiér od Civicu, bude sdílet stejný 10,2palcový digitální přístrojový panel a 9,0palcový informační a zábavní systém. Pozice řidiče se také zvedne, aby vyhovovala nové karoserii SUV, zatímco zavazadelník by měl být o něco praktičtější, protože nebude mít stejně nápadné víko jako hatchback.

Zanechat komentář

Please enter your comment!
Please enter your name here