Honda ZR-V e:HEV 2023

0
176

Nová Honda ZR-V e:HEV 2023 – Specifikace a jízdní vlastnosti skvělého crossoveru SUV

Honda by možná řekla, že nové HR-V bylo vyvinuto speciálně pro Severní Ameriku, ale ZR-V odhalené v Japonsku je téměř totožné. „Z Runabout Vehicle“ již bylo představeno v Číně, kde vypadá téměř stejně. Příští rok bude také uveden na trh v Evropě, aby se zařadil mezi trhově specifický HR-V a CR-V nové generace, která byla představena začátkem tohoto týdne v USA.

Model JDM má jinou mřížku chladiče než jeho americký sourozenec přechodem z voštinového vzoru na vertikální lamely, které nám připomínají Maserati Grecale Trofeo. Přední nárazník byl také přepracován a povinné oranžové boční značky byly odstraněny. Vzadu má nová Honda ZR-V duální výfukový systém s překvapivě velkými koncovkami, které propůjčují crossoveru sportovní vzhled.

Uvnitř kabiny se cestující setká s horizontálně orientovanou devítipalcovou obrazovkou infotainmentu a 10,2palcovým digitálním sdruženým přístrojem pro řidiče.

Stejně jako jeho sourozenci Honda je i ZR-V vybaveno integrovanými větracími otvory v přístrojové desce, což přispívá k elegantnímu designu, jehož součástí je interiér potažený kůží.

Zatímco severoamerický model je poháněn výhradně 2,0litrovým benzínovým motorem o výkonu 158 koní a 138 lb-ft točivého momentu, JDM-spec ZR-V získává hybridní nastavení z Civic e:HEV. Je to zde zobrazený vůz, proto modrá loga Honda a odznak e:HEV na dveřích zavazadlového prostoru. Alternativně bude kompaktní crossover nabízen také s 1,5litrovým benzínovým agregátem a oba dostanou pohon všech kol v zemi vycházejícího slunce.

Zanechat komentář

Please enter your comment!
Please enter your name here