Honda CR-V 2023

0
631

Po pouhých pěti letech dostane Honda CR-V nástupce v roce 2023 – pak poprvé jako plug-in hybrid. Víme to o interiéru i o ceně kompaktního SUV.

Dlouho nebylo jasné, jak bude Honda CR-V (2023) vypadat – japonská automobilová značka do značné míry úspěšně držela prototypy pod pokličkou. Nyní se však zdá, že únik – zdrojem je údajně čínské ministerstvo průmyslu a informačních technologií – odhaluje design série před premiérou kompaktního SUV. Je zarážející, jak nenápadná je Honda. Zatímco značka automobilů byla po mnoho let známá pro extrovertní vzhled, CR-V si zachovává zdrženlivost. Pod kapotou se konkurent společnosti Tiguan & Co. spoléhá na hybridní pohony s typickým uspořádáním e:HEV společnosti Honda ze zážehového motoru (současný CR-V: 145 k / 107 kW), který podle potřeby generuje energii prostřednictvím generátoru nebo podporuje poměrně výkonný elektromotor (v současné době: 135 kW / 184 k) v pohonu.

V závislosti na požadavcích funguje e:HEV jako plnohodnotný nebo sériový hybrid. Kromě toho bude CR-V poprvé nabízen jako plug-in hybrid. Tato technologie, pro kterou Honda dosud neposkytla technické údaje, je součástí elektrifikační strategie značky, která zahrnuje také bateriově elektrickou verzi menšího HR-V. Když už mluvíme o HR-V: Pod novým názvem modelu ZR-V Honda diverzifikuje svou řadu SUV a doplňuje ji o vozidlo, které se řadí mezi HR-V a CR-V. V souladu s tím bude interiér i cena Hondy CR-V (2023) pravděpodobně označovat vrchol této trojice SUV.

Zanechat komentář

Please enter your comment!
Please enter your name here