Honda Civic Sedan 2022

0
54

Honda Civic Sedan rv:2022

Populární kompaktní vůz Civic od Hondy se pro modelový rok 2022 výrazně rozzářil, protože debutuje dospělejším vzhledem, novými funkcemi a vytříbeným designem kabiny. Nabízí se výběr čtyřválcových motorů – včetně přeplňovaného 1,5litrového motoru.

Pohon předních kol bude i nadále standardem, protože Honda trvá na tom, že pohon všech kol není součástí plánu. Aktualizované technické funkce, jako je větší displej infotainmentu, bezdrátové připojení smartphonu a vylepšené funkce pro podporu řidiče, to vše jsou smysluplné aktualizace, které pomohou modelu Civic odvrátit konkurenci takových modelů, jako jsou Hyundai Elantra, Mazda 3 a Toyota Corolla.

Naším doporučením je dobře vybavená výbava EX u modelu sedan, která přichází se spoustou doplňkových funkcí, které zvýšení ceny snadno ospravedlní. Mezi ty vychytávky patří sledování mrtvého úhlu, elektricky ovládané střešní okno, dvouzónová automatická klimatizace, vyhřívaná vnější zpětná zrcátka a vyhřívaná přední sedadla. Standardně se dodává také se silnějším přeplňovaným čtyřválcovým motorem o výkonu 180 k. Pokud si kupujete hatchback, nasměrovali bychom vás na EX-L, který nabízí podobnou výbavu a přidává kožené čalounění.

Přestože Honda přepracovala vše ostatní na novém Civicu, rozhodla se přenést možnosti pohonného ústrojí z vozu předchozí generace. Základní modely jsou standardně dodávány s 2,0litrovým čtyřválcem o výkonu 158 k, zatímco modernizovaným motorem je i nadále přeplňovaný 1,5litrový čtyřválec s výkonem 180 koní. Nový Civic je nabízen výhradně s vozem s pohonem předních kol. Je smutné, že manuální převodovka nabízená u předchozí generace sedanu Civic byla pro rok 2022 vyřazena a jako jediná nabídka zůstala automatická převodovka s plynule měnitelným převodem (CVT); u modelu hatchback je stále k dispozici šestistupňový manuál. Na našem testovacím okruhu potřeboval náš přeplňovaný Touring sedan 7,5 sekundy k dosažení rychlosti 100 km/h, což je o něco pomaleji než výsledek minulé generace Civicu. Manuální Sport Touring hatchback, který jsme testovali, si vedl o něco lépe při rychlosti 7,3 sekundy na 100 km/h.

Zanechat komentář

Please enter your comment!
Please enter your name here