Honda Accord Hybrid 2023

0
11

Honda Accord Hybrid rv:2023

Přepracovaná Honda Accord bude uvedena na trh pro modelový rok 2023, označující 11. generaci oblíbeného typového modelu, který se vyrábí nepřetržitě od roku 1976. Z ukázkových fotografií zobrazených zde můžeme vidět, že nový Accord bude mít hladší design, který se hodí přímo mezi novějšími nabídkami Hondy, jako je kompaktní vůz Civic a připravované elektrické SUV Prologue.

Honda právě zveřejnila několik upoutávek svého připravovaného sedanu střední třídy Accord pro rok 2023 – vozu, na který už nějakou dobu netrpělivě čekáme. A i když jsou detaily stále tenké jako andělské vlasy, již existuje několik překvapení. Možná toho bude víc, až se sedan příští měsíc naplno odhalí.

Prvním překvapením je chřtán Accordu jako mřížka. Když jsme v únoru vykreslovali Accord 2023, silně jsme se opírali o designové prvky představené na novém Civicu, zejména o jeho poloviční mřížku chladiče (a prodlouženou kapotu, která se táhla dolů kolem světlometů). Místo toho odvážná, široká šestiúhelníková mřížka na sériovém modelu 2023 vypadá spíše jako zeštíhlená mřížka Honda CR-V z roku 2023 než na Civic.

Možná, že CR-V celkově více naznačuje budoucí směřování stylu Honda než Civic – s většími a výraznějšími mřížkami, které zasahují do světlometů, spíše než s menší, štíhlejší mřížkou používanou v Civicu. A je to výrazný odklon od úpravy ve stylu Single Frame na současném voze.

Druhým překvapením je to, co se děje na zádi. Prodloužená úprava zadních světel po celé šířce s jakousi retrofuturistickou řadou výrazných prvků. Nevypadá úplně jako nic jiného v sestavě a rozhodně nepřipomíná relativně konvenční (a oddělené) zadní světlomety Civicu. Hranatý bumerangový tvar současných lamp je pryč – a pravděpodobně okamžitě vypadá zastarale ve srovnání s novými koncovými lampami.

Zanechat komentář

Please enter your comment!
Please enter your name here