Ford S-Max 2.5 Hybrid 2022

0
367

Ford S-Max 2.5 Hybrid rv:2022

Pokud chcete praktický rodinný kočár, jako je Ford S-Max, měli byste znovu udeřit. Nyní je k dispozici také jako hybridní vůz, model by mohl být poslední svého druhu.

Ford opět uvádí na trh Galaxy a S-Max.
Obě MPV dostanou hybridní pohon.
Výsledek je působivý: spotřeba paliva pouhých šest litrů.

Dojezd 912 kilometrů – ti, kteří často řídí čistě elektromobily, nemohou uvěřit svým očím, když se podívají na displej zbrusu nového Fordu S-Max. Přes 900 kilometrů. Z Hamburku na rakouské hranice se dostanete najednou! To je možné díky zcela novému pohonu, který je nyní k dispozici v MPV. Tento S-Max je tzv. FHEV – tedy plně hybridní elektromobil. Ale to je téměř jen jméno pro Ford, se všemi ostatními výrobci se tato pohonná kombinace spalovacího motoru a malého elektromotoru (startér-generátor) řadí mezi MILD hybridy. Ještě jednou pro jasné pochopení: FHEV nebo MILD hybrid nelze nabíjet zvenčí, má malou baterii (v tomto případě 1,1 kWh), a proto může plout nebo pokrývat pouze extrémně krátké vzdálenosti čistě elektricky. A – což je také důležité – není proto způsobilý. Velkou výhodou této technologie je, že druhý motor tvrdě tlačí a že palivo lze správně šetřit.

V případě S-Max Hybrid je čtyřválcový motor o objemu 2,5 litru, který dodává klikovému hřídeli 150 koní, kombinován s elektrickou jednotkou (maximální výkon 98 kW, dlouhodobě 30 kW). Při zkušební jízdě si interakce sotva všimnete. Zrychlení je plynulé, teprve když sestoupíte z plynu, nastoupí pocit lehkosti. Konkrétně, když se benzínový motor vypne a auto jen pluje. Dobrý pocit, někdy při brzdění využíváte pouze energii, kterou jste dříve vytvořili. S-Max může dobře používat dva motory. Nakonec váží 1,9 tuny. Pohon i podvozek vám však stěží dovolí cítit tak obrovské zatížení. Naopak. S-Max lze pohybovat s lehkými nohami a ležérně po klikatých venkovských silnicích. Auto jezdí sebevědomě, ale klidně. A to lze také vidět ve spotřebě. Pokud nemáte nervózní nohu plynu a neprojíždíte motor oblastí výhradně při vysokých rychlostech, měli byste skutečně skončit se šesti litry spotřeby.

Zanechat komentář

Please enter your comment!
Please enter your name here