Ford Mustang 1965-1973

0
49

Ford Mustang rv:1965-1973

To, co odlišuje auto od konkurence, je to, co je pod kapotou. Pro vylepšení a přepracování Fordu Fastback Mustang z roku 1967 byl vůz vybaven novým 6,4litrovým motorem V8 pro svůj základní model. Tato bestie by mohla nabídnout neuvěřitelných 320 koní.

Pro doplnění každého z pěti nabízených motorů bylo k dispozici několik možností převodovky a možností zadní nápravy. Volitelný paket GT také poskytoval sportovní estetiku a výkonnostní prvky, jako je tužší odpružení, širší pneumatiky a výfuky pro čtyřkolky.

Pro srovnání, Chevy Camaro mohl nabídnout 3,2-litrový a Pontiac Firebird byl vybaven 3,8-litrovým. Když přijde na to, jaký výkon auta dokážou nabídnout, Firebird to prostě vytáhne z pytle. Ford může nabídnout až 320 koní, zatímco Pontiac Firebird ze stejného roku může nabídnout až 325 koní. Na druhou stranu Camaro nabízelo 295 koní.

Tyto údaje se mohou zdát překvapivé, protože Challenger může nabídnout větší motor jako Mustang. Firebird jej však dokáže vytáhnout z tašky díky úrovním výbavy. Vyšší výbavou je sportovní kupé, což je model, který dokáže nabídnout nejvíce koní.

Zanechat komentář

Please enter your comment!
Please enter your name here