Ford Mondeo 2023

0
116

Ford Mondeo rv:2023

Toto je zcela nový Ford Mondeo 2023 (aka 2023 Ford Fusion) nejnovější přepracovaný model. Podívejte se na jeho design interiéru a exteriéru, funkce, bezpečnost, technologii, výkon, motor, nové změny, aktualizace a další věci v tomto videu.

Mondeo je název, pod kterým se Fusiony předchozí generace prodávaly mimo Severní Ameriku, díky čemuž Mondeo v pondělí představilo vůz, který by Ford mohl prodávat v USA jako přepracovaný Fusion, kde zde automobilka stále prodávala sedany. Stále doufáme, že Ford změní názor.

Nové Mondeo bylo navrženo a vyvinuto v Číně a v současnosti je to jediný potvrzený trh, který jej obdržel. Dodávky zahájí koncem tohoto roku, přičemž jeho výroba bude probíhat v závodě provozovaném Fordem a jeho čínským partnerem Changan.

Vůz je korporátním bratrancem nového Lincolnu Zephyr, který byl představen loni na podzim a také vyvinut pro čínský trh. Předpokládá se, že je podloží protažená verze platformy Ford C2. Platforma s pohonem předních kol se nachází u několika Fordů, včetně Bronco Sport a Maverick, které se zde prodávají.

Styl Mondea je jasně inspirován Mustangem, zejména pokud jde o svalnatý postoj, krátkou zadní palubu a podpis zadních světel. Mezi zajímavé prvky patří světelná lišta v plné šířce vpředu, výsuvné kliky dveří a dotykový zadní štítek, který otevírá víko zavazadlového prostoru.

Ford ještě neukáže interiér, ale můžeme očekávat širokou obrazovku přes palubní desku, podobnou té, kterou vidíme v Zephyru. Takový design se objevuje i v příbuzném crossoveru Ford Evos prodávaném v Číně.

Ford je lehký na detaily, ale Mondeo by mělo mít podobnou nabídku pohonných jednotek jako Zephyr, který je uveden na trh s 2,0litrovým přeplňovaným řadovým čtyřválcovým a 8stupňovým automatem. Hybridní výkon bude pravděpodobně v určitém okamžiku nabízen.

Ale co náhrada Fusion pro americký trh? Očekává se, že Ford nabídne vozidlo kombinující prvky auta a crossoveru, podobné soft-roadu. Nebuďte překvapeni, když je takový model označen jako Fusion Active. Označení Active je to, co Ford používá pro soft-roady, které prodává v zámoří, jako jsou Fiesta Active a Focus Active.

Zanechat komentář

Please enter your comment!
Please enter your name here