Ford Explorer 2023

0
198

Ford Explorer rv:2023

Středně velké SUV je označeno jako zcela nový model, ale ve skutečnosti je to jen těžká aktualizace pro současnou generaci. Hned na začátku můžeme pozorovat, že přední maska byla podstatně širší a používá velkou dávku chromu, přičemž je lemována plně přepracovanými LED světlomety.

Boční profil odhaluje 21palcová litá kola s designem turbínového ventilátoru a vzadu je více změn, kde navazují širší zadní světla po těch z menšího Equatoru prodávaného také v Číně. Výrazný nápis „Explorer“ na zadních dveřích nahrazuje místo, kde býval odznak Ford, přičemž modrý ovál nyní sedí mezi zadními světly o něco níže. K němu se připojuje chromovaná lišta, která je hinner, ale širší než předtím.

Zdaleka nejpozoruhodnější změna je uvnitř, kde je nyní palubní deska vybavena obrovským 27palcovým dotykovým displejem, který jsme také viděli na Fordu Evos prodávaném v Číně. Masivní displej přirozeně pohltil většinu konvenčních tlačítek, zatímco centrální ventilační otvory byly posunuty níže, aby vytvořily prostor pro XXL obrazovku táhnoucí se přes palubní desku na straně spolujezdce.

Budou tyto změny aplikovány na severoamerickou verzi? Ford Authority tvrdí, že úpravy jsou pouze pro čínský Explorer, přičemž americký model 2023MY zůstane prakticky nezměněn. Knihy objednávek na domácím trhu SUV mají být otevřeny 11. srpna a zahájení výroby je naplánováno na 7. listopadu.

Čistě elektrický Explorer stále probíhá, ale jeho původní datum spuštění z poloviny roku 2023 bylo posunuto zpět na prosinec 2024, kdy údajně začíná výroba. Je to stejný příběh s nadšeným Lincolnem Aviator EV, přičemž oba musí jezdit na specializované architektuře EV. V současné době není jasné, kde se budou dvě SUV s nulovými emisemi montovat, ale je nepravděpodobné, že to bude v Chicagu nebo Cuautitlanu.

Zanechat komentář

Please enter your comment!
Please enter your name here