Ford Evos 2022

0
4

Pod názvem Ford Evos slaví novou premiéru nový crossover značky, který je určen pouze pro Čínu. Na jiných trzích se Evos neplánuje. Týká se ukončení pouze jména Evos? Nebo k nám Evos přichází v jiné podobě? Otázky musí zatím zůstat nezodpovězeny, na rozdíl od technických detailů. Nový Ford stojí na platformě C2, na které jsou založeny i Ford Focus, Ford Kuga a Ford Bronco Sport. Stejně jako u těchto řad by i pro Evos měly být k dispozici zážehové a naftové motory o zdvihovém objemu 1,5 až 2,5 litru a výkonovém rozsahu 120 až 245 koní včetně hybridního pohonu. Automobilka také oznámila, že Ford Evos (2022) by měl být schopen řídit do značné míry autonomně.

Interiér je radikálním odklonem od současného designu Fordu. To lze vidět hlavně na ultra širokém dotykovém displeji, který se svými 1,1 metry táhne přes velké části palubní desky. Digitální přístrojový displej má nyní obvyklých 12,3 palce. Je doplněn displejem 4k s obrovskou úhlopříčkou 27 palců. Sedí za masivním kusem skla, přesně tak, jak ho už znáte z Hondy E, která má dokonce pět samostatných obrazovek.

Infotainment běží na softwarové straně prostřednictvím Ford SYNC + 2.0 používaného v Číně, včetně technologie AI od Baidu a takzvaného virtuálního osobního asistenta. Stejně jako Mustang Mach-E a F-150 podporuje Evos bezdrátové aktualizace.

Zanechat komentář

Please enter your comment!
Please enter your name here