Citroën C5 Aircross 2022

0
25

Citroën C5 Aircross rv:2022

Pro svou aktualizaci v roce 2022 model získává napjatější linie, které mu podle Citroënu dávají impozantnější vzhled na silnici.

Logo francouzské značky je nyní „odděleno“ od světel pro denní svícení, zatímco nový přívod vzduchu rozšířil přední část vozu. Získává také funkční vzduchové clony pro lepší aerodynamiku. Designové změny zasahují i do zadní části, kde C5 Aircross získává nové shluky LED světel. Je také vybaven novými stylingovými panely, 18palcovými litými koly a leskle černými střešními tyčemi.

Uvnitř je aktualizovaná, chromem zdobená středová konzola s ergonomičtějším rozložením ovládacích prvků, přepracovaný volič převodovky a u plug-in hybridních modelů tlačítko pro volbu jízdního režimu. Byly přidány dva USB porty a nyní je k dispozici bezdrátové nabíjení smartphonu.

Nová, větší (10,0palcová) dotyková obrazovka ovládá hlavní funkce kabiny, včetně klimatizace, doplněná 12,3palcovým digitálním displejem za volantem.

Pohonné ústrojí PHEV kombinuje 1,6litrový zážehový motor s turbodmychadlem s elektromotorem a 13,2kWh baterií a nabízí až 50 kilometrů jízdy pouze na elektřinu rychlostí až 135 km/h.

Citroën tvrdí, že C5 Aircross má největší zavazadlový prostor ze všech SUV v segmentu, a to částečně díky posuvným, sklopným a zatahovacím zadním sedadlům. U zážehových a vznětových modelů je k dispozici 580 až 720 litrů objemu, varianty PHEV pak 460 až 600 litrů.

Zanechat komentář

Please enter your comment!
Please enter your name here