Citroen C5 Aircross 2022

0
19

Citroen C5 Aircross rv:2022

Citroën C5 Aircross je váš typický Citroën. V brožuře se tomu říká ‚ SUV třídy Comfort‘ a rozhodně má pověstnou pružnost francouzské značky.

Navíc tyto svérázné vzhledy mohou skutečně pocházet pouze od společnosti, která pravděpodobně ví více než kterákoli jiná automobilka o avantgardním designu.

C5 Aircross má také rodokmenovou DNA. Pod jeho kůží najdete motory a mechaniku, které sdílí s Peugeotem 5008, což je jedno z našich oblíbených velkých SUV. Patří mezi ně běžné benzínové a naftové varianty spolu s plug-in hybridem.

Protože očividně stále více aut potřebuje světelné lišty, Citroën sem jednu nainstaloval, ovšem s zakroucenou. Spíše než souvislou linií se přední maska může pochlubit dvěma přerušovanými liniemi probíhajícími paralelně, aby lemovaly firemní odznak. Když už jsme u toho, logo dvojité šipky je vyvedeno v černém laku s chromovaným lemováním.

Mezi další změny vpředu patří přepracovaný nárazník, který vytváří iluzi širšího vozidla, k čemuž přispívá větší spodní přívod vzduchu. Vertikální větrací otvory po stranách nahrazují čtvercové ozdobné díly C5 Aircross před faceliftem a plní funkční roli tím, že zvyšují proudění vzduchu pro lepší aerodynamiku.

Vizuální změny jsou méně patrné na zádi, kde mají zadní světla stejnou velikost. Nyní však přicházejí s mírně odlišnými kryty kvůli aero, stejně jako svěží LED grafikou za černě tónovaným sklem. Změny na vnější straně završují nová 18palcová kola a lesklé černé kryty bočních zrcátek spojené matně černými střešními ližinami.

Zanechat komentář

Please enter your comment!
Please enter your name here