BMW XM Hybrid Super-SUV 2023

0
42

BMW XM Hybrid Super-SUV rv:2023

BMW M je nejlépe známé jako sportovní sedany jako M3 a M5. Ale výkonová divize se v poslední době ubírá mnoha novými směry a nový 2023 XM kombinuje mnoho z těchto čerstvých prvků v jediném voze, protože tohle má být nová vlajková loď M. Jako SUV, které je k dispozici výhradně jako M, XM také představuje nový plug-in-hybridní pohon, který je vůbec prvním hybridem, který má označení M. Koncepční verze XM se při svém debutu v loňském roce ukázala jako kontroverzní a nyní máme všechny podrobnosti o produkční verzi, která se má začít prodávat v USA v prvním čtvrtletí roku 2023.

Pohonné ústrojí XM se skládá z twin-turbo 4,4litrového V-8 kombinovaného s elektromotorem integrovaným do osmistupňové automatické převodovky. K dispozici je také baterie s kapacitou 25,7 kWh, která umožňuje odhadovaný dojezd na elektrický pohon 19 kilometrů. Celkový výkon je 644 koní a točivý moment 590 liber-stop a později bude k dispozici ještě výkonnější verze Label Red s nárokovanými 735 k a 735 liber-stop. Díky tomu je XM nejvýkonnějším současným sériovým BMW.

Vnější design je hranatější a impozantnější než mnoho jiných SUV BMW. Velké ledvinové mřížky vpředu lemují dělené světlomety jako u nejnovější X7. Silná, zdůrazněná charakterová linie se zvedá podél boku a vyčnívá u zadních dveří jako kývnutí na klasický BMW Hofmeister. Do každého horního rohu zadního okna jsou vyryta loga BMW a agresivně vyhlížející zadní světla se stáčejí po stranách. Čtyřčlenné koncovky výfuku a prvky difuzoru dodávají zadnímu nárazníku stylový vzhled. 23palcová kola jsou standardem, ale 22palcová jsou volitelná a BMW říká, že menší velikost šetří hmotnost.

XM bude konkurovat dalším high-po SUV, jako je Audi RS Q8 a Mercedes-AMG GLE63, a dokonce míří na vyšší cíle, včetně Aston Martin DBX a Lamborghini Urus. Bude začínat na 159 995 dolarech, ale opce by k tomuto součtu měly přidat značnou sumu a výkonnější model Label Red bude mít cenu přes 185 000 $. Ať se vám to líbí nebo ne, toto super-SUV nyní představuje vrchol řady M a do amerických dealerství začne přicházet začátkem příštího roku.

Zanechat komentář

Please enter your comment!
Please enter your name here