Alfa Romeo Tonale Crash test 2022

0
100

Alfa Romeo Tonale Crash test rv:2022

V posledním období Euro NCAP otestovalo bezpečnost sedmi nových vozů. Mezi pětihvězdičkovými vítězi jsou dva nové crossovery SUV, Alfa Romeo Tonale a nejnovější KIA Sportage a jeden plně elektrický vůz, Cupra Born. Partnerské modely MPV Mercedes-Benz T-Class a Mercedes-Benz Citan Tourer se rovněž kvalifikovaly na pět hvězdiček. A konečně, supermini Aygo X od Toyoty a zcela elektrický i4 od BMW získaly čtyři hvězdičky.

Tonale, první zcela nový model od Alfy Romeo od Stelvia v roce 2016, splnil všechny požadavky na 5hvězdičkové hodnocení, přestože postrádal středové airbagy a ukázal se být agresivním partnerem při čelních nárazech. Celkově si SUV vede dobře v testech vyhýbání se nehodám mezi vozidly a mezi vozidly a auto proti zranitelným účastníkům silničního provozu a nabízí systém Attention Assist, který dokáže detekovat ospalost řidiče. Plně vylepšená Kia Sportage sdílí platformu s 5hvězdičkovým Hyundai Tucson testovaným v loňském roce. Je stejně dobře vybaven a velmi podobně skóroval v bezpečnostních testech a také získal 5 hvězdiček. Totéž lze říci o Cupra Born, sportovnější alternativě skupiny VW k ID.3.

V segmentu MPV na bázi dodávek Mercedes-Benz přináší Citan Tourer a jeho noblesní verzi, třídu T. Oba sdílejí platformu Renaultu Kangoo, ale jsou celkově lépe vybaveny novým středovým airbagem pro dodatečnou ochranu proti vzdálenému nárazu a vysoce výkonnými prvky aktivní bezpečnosti.

Toyota Aygo X je nejnovější novinkou ve vysoce konkurenčním segmentu supermini, kde se počítá každé euro. Malý cross-over městský vůz si vede celkově dobře, ale postrádá některé pokročilejší bezpečnostní systémy, což má za následek 4hvězdičkové hodnocení. A konečně, bateriový elektrický kompaktní výkonný vůz BMW i4 ukazuje, že luxus nemusí vždy znamenat lepší bezpečnost. Gran sedan, vybavený podobnou sadou senzorů jako řada 3 testovaná v roce 2019, vynechal některé kritické body pro předcházení nehodě a získal 4hvězdičkové hodnocení.

Zanechat komentář

Please enter your comment!
Please enter your name here