Alfa Romeo Tonale 2022

0
90

Alfa Romeo Tonale rv:2022

Nejvyšší řada Alfa Romeo Tonale má zástrčku, 271 koní a to i díky elektricky poháněné zadní nápravě.

Alfa Romeo Tonale je zatím dostupná s trojicí motorizací. Turbodiesel 1.6 Mjet (96 kW) doplňují dva benzinové mild-hybridy. Oba mají základ v přeplňovaném čtyřválci s objemem 1,5 litru a výkon 96, respektive 118 kW. Silnější provedení je v rámci koncernu vyhrazeno pouze Alfě a nejde jen o prosté přeladění. Motor má jiné písty, profil zdvihu výfukových ventilů a turbo s variabilní geometrií lopatek.

My jsme však napoprvé vyzkoušeli slabší variantu, kterou najdeme třeba i pod kapotami Fiatu 500X či Jeepu Compass. Maximu 130 koní sekunduje 240 newtonmetrů točivého momentu. Na stovce je auto za 9,6 sekundy a pokračovat zvládne na 198 km/h. Standardem je spojení se sedmistupňovou dvouspojkovou převodovkou a pohon předních kol.

Patnáctistovka řady GSE vychází ze třináctistovky, má však prodloužený zdvih a novou hlavu válců s kompaktní spalovací komorou, dvěma vačkovými hřídeli a dvěma variátory časování kvůli aplikaci pracovního cyklu s prodlouženou expanzí. Motor se vyznačuje vysokým kompresním poměrem 12,5:1 i vysokotlakým systémem přímého vstřikování pracujícího s tlakem až 350 bar.

Zanechat komentář

Please enter your comment!
Please enter your name here